Vaistažolių garinimas – sveikiausia alternatyva rūkymui | Garas.lt

Garininimas garinimui nelygu.

Šiais laikais už kiekvieno mokyklos kampo gali pagauti kokį veipinantį pyplį, jie net tavęs neišsigąs, jau ant tiek įnikusi chebrytė. Jie jas vartoja su visokiais saldžiais skoniais, kaip mangų, pipirmėčių, bananų, kuriuos sunerimę politikai bando uždrausti. Aš juos pilnai suprantu, nes nikotinas, pasaldintas ar ne, visgi ne vaikams. O e-skysčiai pavojingi ir suaugusiems, prieš porą mėnesių buvo užfiksuota su jais susijusi serija pirmųjų tiesioginių mirčių. Noriu paaiškinti jums, kuo vaistažolių garinimas iš esmės skiriasi nuo elektroninius skysčius garinančių veipų.

Mat išlindo tokia yla iš maišo – ar tikrai tas garinimas jau toks sveikesnis nei rūkymas, kaip kad skelbiama? Atsakymas paprastas: viskas priklauso nuo to, ką tu garini. Galėsit užsitikrinti savo sveikatą 100 metų į priekį ir garinti ramut ramutėliai, taip ramiai, iš tiesų, kad net vardą savo į Ramūnas (ar Ramunė) galėsit pasikeisti. Na, o jei jūsų vardas jau dabar toks, tai tada nuoširdžiai sveikinu.

Neaiškūs velniai e-skysčiuose

Tai vat, mielieji, kaip nekeista, ar gerai mums, ar blogai būna, priklauso nuo to, ką į save dedame. Elektroniniuose cigarečių pakaitaluose naudojamas e-skystis yra prastai reguliuojamas, ir velnias žino, kas ten plaukioja. Šitos e-sultys teoriškai turėtų būti sudarytos iš ~95% propileno glikolio ir glicerino mišinio, bei 5% skysto nikotino ir skonių priemaišų. Propileno glikolis ir glicerinas, naudojami kaip saldikliai maiste, puikiai veikia kaip nikotino skiediklis ir suteikia garams tą tirštumą. Viskas būtų gerai, jeigu visada buteliukuose būtų tik šios medžiagos. Tačiau užtenka vien prastai pagaminti propileno glikolį ir šis tampa etileno glikoliu, kuris naudojamas mašinų antifryzuose ir yra labai toksiškas, jis, beje, yra gan dažnai randamas skystyje. Netgi nikotino kilmė nebūna aiški, ar jis pagamintas augaliniu būdu, ar sintetiniu, ar tai vaistinis nikotinas, ar nikotino dulkės. Kai tyrimams atsitiktine tvarka buvo paimti e-skysčių mėginiai, atsiskleidė jų negrynumas: buvo rasta arseno, nikelio, švino ir daug kitų metalų dalelių. Tai rodo visišką kokybės kontrolės neegzistavimą.

Žolelių garinimas yra žingsnis nuo skysčių garinimo

O kas, jeigu mes galėtumeme žinoti, ką gariname, kad ten nebus jokių neaiškių priemaišų? Kiekvienas mūsų parduodamas garintuvas skirtas garinti džiovintas vaistažoles (kai kurie iš jų leidžia garinti ir aliejus bei kitus koncentratus). Geriausios yra tos, kurių patys prisirinkome iš gamtos, ar nusipirkome iš sertifikuotų pardavėjų, kuriems rūpi žmonių sveikata, ar padovanojo draugai. Svarbiausia įsitikinti vaistažolių tyra kilme. Tada džiaugsis jūsų plaučiai ir atsigaus siela. Anksčiau mūsų protėviai per apeigas degindavo visokias žoleles aromaterapiniais, ritualiniais tikslais. Na, bet mes jau gyvename XXI-ajame amžiuje ir puikiai suvokiame, kad kvėpuodami bet kokio augalo dūmais į plaučius traukiame galybę dervų ir kancerogenų, tad rūkymas ne pats praktiškiausias būdas aromaterapijai. Garinimas yra išties geriausias būdas atrakinti vaistažolėse slypintį gėrį (kaip teisingai naudoti vaporizerį).

Na, o jei turime žolelių, bet, sakykim, gavom jų iš nepažįstamų ir negalime įsitikinti jų kilme? Garinant žoleles jaučiama daug daugiau skonių negu jas deginant, nes žemesnėse nei dūmai temperatūrose išlieka (o ne sudega) visi terpenai, kurie yra atsakingi už augalų skleidžiamus kvapus ir skonius. Tad su trupučiu praktikos galėsit puikiai atskirti kokybiškas, natūralias žoleles nuo šalū- atsiprašau, nekokybiškų apsimetėlių, ir žinosite, kurias žoleles garinti ir kurių geriau ne.

Garas.lt pardavinėjami sausų žolelių garintuvai yra geriau nei e-skysčių veipai nes yra sukurti specialiai garinti džiovintas žoleles, o ne kažkokias neaiškias e-sultis, viskas aišku.

Trumpai ir aiškiai apie garas.lt misiją pakeisti elektronines cigaretes vaistažolių garintuvais.

Tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

1 thought on “Vaistažolių garinimas – sveikiausia alternatyva rūkymui | Garas.lt

  1. […] Vaistažolių garinimas yra sveikiausia alternatyva rūkymui. […]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *